dizajn

Popri funkčných požiadavkách dôležitú úlohu zohráva samozrejme aj estetická stránka. Väčšinou sa pohodlne a príjemne cítime obklopení predmetmi, ktoré lahodia oku a zodpovedajú aj nášmu individuálnemu vkusu. Rovnako ako doma, aj na vybavenie kancelárie máme mnoho rôznorodých požiadaviek. Potrebujeme kvalitné pracovné stoly, ktoré poskytnú dostatok miesta a pohodlia na nerušenú prácu, zodpovedajúco dimenzované a najmä preh?adné úložné priestory na agendu a dokumenty.

K tomu patrí aj pohodlný, ergonomicky vyhovujúci sedací nábytok. Ak naše firemné priestory navyše navštevujú ľudia z externého okruhu spolupracovníkov alebo potencionálni klienti, nároky na estetické stvárnenie sa úmerne zvyšujú. Prezentujú úroveň, prosperitu i určitú pracovnú filozofiu firmy alebo spoločnosti.

Každý výrobca má svoj cieľ, ktorým chce upútať, ale hlavne vylepšiť používanie a celkový dizajn nábytku. Pri navrhovaní sa snažia využiť dostatočne širokú škálu prvkov, aby dokázali uspokojiť rozdielne nároky a požiadavky rôznych klientov. Samozrejmosťou je použitie kvalitných a efektných materiálov, ako aj perfektné prevedenie detailov. Jednoduchosť, elegantné tvary aj použité materiály sú v súlade s najnovšími módnymi svetovými trendami v zariaďovaní interiérov.

Dôležité je, aby bola zachovaná variabilita a vzájomná kompatibilita jednotlivých prvkov, aby sa dali vytvárať rôzne priestorové kombinácie a zostavy, a tak si môžeme zariadiť rozličné dispozície miestností. Náročnosťou spracovania detailov jednotlivých zostáv tak možno i opticky odstupňovať hierarchiu pracovných miest v rámci firmy bez toho, že by sa narušil harmonický dojem z interiéru. Samozrejmosťou sú aj rokovacie stoly rôznych ve?kostí a tvarov, typových rozmerov alebo aj vyrobených na mieru.

obyvacka

Stolové zostavy môžu dopĺňať rôzne druhy skriniek s pôsobivými rámami lemujúcimi dvierka, prípadne horizontálne posuvnými roletkami a alumíniovými úchytkami dopĺňajúci systém stolových zostáv. Netradičným zato veľmi praktickým a na našom trhu nesporne chýbajúcim prvkom zostáv je textilný paraván. Určite nájde svoje uplatnenie najmä vo veľkoplošných knaceláriách. Môže byť materiálovo a farebne modifikovaný podľa konkrétnych požiadaviek klienta.

Je to predsa stará známa vec, že komfortné, účelné a estetické pracovisko dokáže do značnej miery ovplyvniť produktivitu práce. Psychológovia zaoberajúci sa pracovným prostredím a jeho vplyvom dokonca zistili, že zariadenie kancelárií dokáže do veľkej miery ovplyvniť správanie zamestnancov, ich lojalitu aj pracovnú morálku. Prečítajte si viac o tomto výskume. V neposlednom rade, estetické kritériá a kvalita interiéru sú neverbálnou reklamou a napovedajú nemálo o imidži a prosperite firmy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>