obyvacka

domacnostMáte krásnu obývačku s nádhernou obývacou stenou, ktorou sa chcete chváliť známym, ale niečo sa vám na nej nezdá? Vyzerá byť fádna alebo neusporiadaná? Možno ste aj vy urobili nejakú nevedomú chybu zariaďovaní tejto izby a omylom tak narušili  atmosféru tejto spoločenskej izby.

Dobre využitý a rozvrhnutý priestor

Aby ste dosiahli uložený vzhľad vašej obývačky snažte sa usporiadať nábytok tak, aby k nemu bol pohodlný a jednoduchý prístup. Pokiaľ máte dostatočne veľkú miestnosť snažte sa ju rozdeliť na niekoľko účelových zón. Napríklad zóna okolo obývacej steny  zariaďte jednoduchými kreslami a lampami a tým ho prispôsobte na pohodlné čítanie kníh, iné miesto oddeľte gaučom a vytvorte pohodlie na pozeranie televízie. Ak sa chystáte kupovať novú obývaciu stenu a neviete si dať rady, tento článok Vám pomôže sa rozhodnúť. Môžete si pozrieť 15 najpopulárnejších obývacich stien pre rok 2017!

Hlavný „kotvový“ bod

Na to, aby priestor vyzeral usporiadane je dôležité zvoliť jeden takzvaný kotvový bod. Rozumieme tým veľký kus nábytku napríklad obývacia stena, podľa ktorého zvyšok miestnosti rozvrhneme a zariadime.

Menej je niekedy viac

Toto hlavne platí pri masívnosti nábytku. Miestnosť plná obrovských. nemotorných kusov nábytku môže pôsobiť preplnene.

Takže, ak vaša obývačky vyzerá preplnene pokúste sa vymeniť masívnu obývaciu stenu alebo gauč za jednoduchšie. Nielen že tak získate viac miesta na pohyb, ale aj dodáte vašej miestnosti svieži vzhľad.

Nezabúdajte na pohodlie

Pohodlie je v obývačke veľmi dôležité. Nebojte sa obložiť váš gauč vankúšmi alebo si dopriať mäkký plyšový koberec. Pohodlie je dokonca dôležitejšie pre vašu obývačku ako samotný štýl.

byvaniePorozmýšľajte nad vhodnými doplnkami

Doplnky sú podstatnou časťou nášho obydlia. Dotvárajú dizajn miestnosti a dodávajú jej pocit osobitosti, akoby ste do vašej obývačky dali aj kúsok vašej osobnosti.  No aj tu treba vyberať rozumne. Skúste napríklad namiesto mnohých malých kvetináčov zvoliť jeden veľký s nadrozmernou rastlinou. Ak máte na stene rozvešané fotky skúste ich sústrediť do jednej roviny, ktorá vytvára malú galériu. Čo sa týka závesov snažte sa ich umiestniť tak aby v čase, keď ich nepoužívame nezasahovali do okna, a taktiež sa ich snažte zavesiť čo najvyššie pod strop.

Pozor na osvetlenie

Svetlo je veľmi dôležité na dosiahnutie správnej atmosféry miestnosti. Vaša obývačka bude vyzerať oveľa zaujímavejšie a útulnejšie ak v nej skombinujte niekoľko zdrojov svetiel. Nebojte sa požiť rôzne nástenné bodové svetlá alebo stojaté lampy do rokov miestnosti. Ak chcete dosiahnuť príjemnú atmosféru snažte sa zvoliť teplé svetlo (opak jasných žiariviek).

Na farbách záleží

Farba dokáže kompletne zmeniť atmosféru vašej izby. V zásade sa snažte pre malú miestnosť vybrať svetlú a jasnú farbu a naopak, pre veľkú miestnosť sýtu a pokojn tmavšiu farbu. Každá farba má psychický vplyv na človeka. Zelená a modrá upokojujú, červená a oranžová dodávajú energiu a podnecujú komunikáciu, a žltá alebo béžová dodávajú pocit elegancie.

Veríme, že tento článok vám pomohol premeniť vašu obývačku na príjemnú a útulnú miestnosť vašej domácnosti. Prajeme vám veľa šťastných chvíľ v tejto časti vašej domácnosti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>